top of page

ČERVENÉ ZELÍ S RYBÍZEM A SKOŘICÍ

Nedávno jsem byla se svým tátou v pražské restauraci V Kuchyni hned naproti Hradu. Oba jsme si dali kachnu s červeným zelím, já přiobjednala ještě pečenou kořenovou zeleninu. Ale to zelí, to vám povídám, to bylo bájo! Cítila jsem rybíz, možná i borůvky, kořeněné to bylo tak akorát. A tak jsem se rozhodla, že se hned při první příležitosti do podobného zelí pustím také. Rybíz mám ještě z léta v mrazáku a kombinace jablka a zelí vždycky fungovala, tak jsem to spojila. Nechte si chutnat. Zelí je skvělé jak k huse, kačeně, tak i samotné😊  

Množství: cca 5 porcí

Příprava: 10 min

Vaření: 1 hodina

Ingredience: cca 750g nakrouhaného červeného zelí 1 cibule 2 menší jablíčka 1 hrnek rybízu/nebo 2 lžíce domácí rybízové marmelády 2 lžíce červeného vinného octa 1 celá skořice sůl, pepř 2-3 lžíce ghí/másla 2-3 lžičky medu 1 lžíce šťávy z bio citrónu

Postup:

  1. Nakrájejte si cibuli najemno, jablíčka oloupejte a nakrájejte na kostičky.

  2. Rybíz (klidně mražený) vložte do malého kastrolku, přidejte 1/4 hrnku vody, lžičku medu, lžíci citrónové šťávy a na středním plameni přiveďte k varu. Svařte rybíz do té doby, než získáte konzistenci marmelády.

  3. Rozehřejte si hrnec na středním plameni, vhoďte lžíce másla a k němu cibuli. Tu orestujte dozlatova. 

  4. Poté k cibulce přidejte jablíčka, svařený rybíz, vinný ocet, sůl, pepř a skořici. Párkrát promíchejte a vsypte zelí. Vše společně promíchejte, přiklopte pokličkou a vařte na středním plameni zhruba 3/4 hodiny.

  5. Průběžně zelí v hrnci promíchávejte. Po 3/4 hodině pokličku odklopte, zvyšte si plamen a během následujících 15 minut vyvařte tekutinu. Průběžně promíchávejte.

  6. V závěru vyjměte skořici, přidejte med, ghí nebo máslo a dochuťte solí a pepřem dle chuti.

M.


1 186 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page