top of page

WHOLE30 KVĚTEN - JÍDELNÍČEK NA 1. TÝDEN

Sdílím s vámi svůj plán na příští týden :) Následovat bude i nákupní seznam, abyste věděli, co všechno bude potřeba nakoupit. Co se týče jídel v plánu, určitě se stane, že jídla různě v týdnu prohodím podle momentálních chutí. Snažila jsem se připravit jídla i tak, aby se dala zužitkovat například další den k obědu :) Možná vám to na první pohled připadá jako spousta vaření. Ale není to tak. Spousta jídel se jen jednoduše připraví a pak se peče = čas během pečení je váš :)

Určitě během dne budu usrkávat i kokosové mléko nebo ujídat olivy. A co budu pít? Vodu (spousty vody kvůli kojení), fenyklový čaj, vývary z kostí a masa, kokosovou vodu z mladého kokosu, rostlinná mléka - makové, kokosové. Své ráno začínám zhruba půllitrem teplé vody, následně mladým ječmenem a chlorellou. Teprve pak snídám. 

Před cvičením (před během a crossfitem) si dám "svačinu" navíc v podobě vajíčka natvrdo, trochu krůtí šunky nebo pár kousků sušeného hovězího masa, vy můžete i ořechy. Hned po cvičení je vhodný také zvláštní "bonus", který má pomoci začít rychleji a efetivněji s procesem regenerace. Ideálně do 15-30 min je vhodné si dát porci snadno stravitelných bílkovin doplněnou o sacharidy v podobě zeleniny bohaté na škrob (např. kuřecí prsa s batáty, vaječné bílky promixované s rozmixovanou dýní). Po tomto jídle bych si pak měla dát zhruba za hodinu až hodinu a půl běžné jídlo. Avšak já cvičím ve večerních hodinách a končím tak zhruba v 9 večer (vím, není to ideální). To by znamenalo, že bych si měla dát jídlo běžné jídlo až kolem 10 a to nepřipadá v úvahu. Proto si ten daný den dám večeři daleko dříve (klasicky jím až kolem 7) před cvičením a po cvičení si dopřeju bonus :) 

Těším se na sdílení vašich fotek jídel v průběhu příštího týdne a na vaše pocity se začátky s Whole30. 

M.

1 417 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page