top of page

WHOLE30 KVĚTEN - PŘÍPRAVNÁ FÁZE, CÍLE

Ano, jdu do toho znovu! Chystám se znovu převálcovat program Whole30 a doufám, že na to tentokrát nebudu sama a že se připojíte ke mně - zde! Více lidí = silnější motivace, alespoň v mém případě. 

Po své zkušenosti s prvním Whole30 jsem se rozhodla, že svému tělu dlužím takovýto "restart" vícekrát do roka. A proč květen? No proč ne! Alespoň budeme více sexy do plavek :D Další kolo Whole30 pak plánuji v podzimních měsících. Tentokrát jsem si slíbila, že si stanovým, čeho chci během celého měsíce dosáhnout, a co si od toho slibuji. 


Slibuji si od tohoto kola znovu zahnání "cukrového" démona (v mém případě to jsou spíše chutě na kombinaci datlí a nepraženého kakaa, no a nebo těch nejlepších drcených kakaových bobů v kokosovém nektaru! achbože!!!). A rozhodně chci pečlivě projít fází, kdy se vyřazené potraviny znovu zařazují a chci to doporučit každému z vás. Já tuto fázi posledně trochu šálila.. Také se chci během celého měsíce začít více a pravidelně hýbat. Takže to píšu rovnou veřejně, abych se přiměla :D Myslím, že 6 měsíců po porodu je na to tělo komletně ready! 1x týdně běh alespoň 3-5 km, 1x týdně crossfit, 4x týdně home workout břicho+zadek+nohy+ruce. A to nejdůležitější! každý den při každém čištění zubů dřepy! Takto si čistím zuby už od ledna a bože holky, neveřily byste, jak to funguje! Pro mě je to zároveň největší #timesaver! Každé čištění dám minimálně 40-50 dřepů a obměňuju druhy (klasika, sumo, se zdvihem nohy do strany, se zakopáváním, s výkopem, boční – podívejte se, jak na to třeba tady), někdy místo dřepování dělám výpady. Tak máte nějaké fit tipy/triky??? Šup sem s nimi! 

Ale zpátky k WHOLE30 KVĚTEN :) Pojďme si spolu znovu připomenout základní pravidla (více se dočtete v tomto článku).

1. Vyřadit ze svého jídelníčku mléčné výrobky, obiloviny, luštěniny, jakékoliv cukry (med, javorový sirup, agávový sirup, palmový cukr...) Pozor na cukry v nápojích a žvýkačkách!

2. Přísný zákaz mají i alkohol a tabákové výrobky

3. Jíst maximálně 3x denně (s výjimkou sportovců, aktivnějších lidí a kojících žen - my můžeme zařadit i 4 jídla denně). Intervaly mezi jídly by měly být alespoň 4 hodiny.

4. Žádné podvádění :))) ani žádné uklouznutí sem tam..

5. Nestoupejte na váhu během těchto 30 dní - primárním cílem je se uzdravit

Za zmínku určitě stojí, že bychom se neměli ani snažit vytvářet modifikace normálních jídel jako jsou palačinky, buchty atp.. i když splňují paleo podmínky. Bohužel se tak psychicky nezbavíme závislosti na daném druhu jídla.. 


A CO BUDEME JÍST?

Jídelníček se skládá ze 3-4 hlavních jídel, která budou bohatá na bílkoviny v bio kvalitě (maso, ryby, vejce), zeleninuzdravé tuky (avokádo, olivy, kokos, olivový a kokosový olej, ořechy...) a ovoce. Hlad bychom mezi jídli neměli cítit. Stačí najít takovou velikost porce, která nás nasytí po celou dobu mezi jídli.

Obecně by každé jídlo mělo zahrnovat porci bílkovin o velikosti jedné až dvou dlaní, zbytek talíře pak doplňuje zelenina. U ovoce se doporučují dvě porce za den o velikosti pěsti. Každé jídlo by pak mělo být doplněno jedním a více zdroji zdravého tuku (velikosti se liší dle konkrétního tuku). 

No a co dělat, když nás přepadne mlsná či hlad mezi jídli? Já se jdu nejčastěji napít, usrknu domácí kokosové mléko (nebo kupované od značky AroyD), nebo mám po ruce sušené maso, zakousnu uvařené vajíčko, avokádo.. Pokud cítíte ale opravdu hlad, příště zkuste navýšit porci jídla. 

A jelikož za čtyři dny začínám se všemi, kteří se ke mně již přihlásili - DĚKUJI VÁM ZA TO! - měli bychom se pomalu dívat po zdrojích, kde nakoupíme. Pokud nemáte své ověřené zdroje, zkuste se inspirovat např. v tomto článku. Já se chystám v sobotu na farmářské trhy, objednávat budu také z Rohlik.cz, Svetbedynek.cz.Maso nakupujeme i v Naše maso, takže tam návštěva bude nejspíš také nezbytná (miluju jejich slaninu, morkové kosti, krkovičku a svíčkovou :)) 

Jak jste na tom vy, kteří se ke mně připojujete? Máte poblíž farmářské trhy? Kde jste zvyklí nakupovat? A co vajíčka, dokážete sehnat domácí např. od známých, ve vedlejší vesnici, atp.? 

Už dokončuju svůj jídelníček na příští týden, který s vámi chci sdílet, abyste se mohli inspirovat. K tomu připravuji i nákupní seznam, aby nám doma nic nechybělo. Těším se na vaše reakce a tipy, co třeba zařadit hned do dalšího týdne :)) A jestli jste se ještě nepřihlásili, tak můžete teď a tady.

M.


565 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page