top of page

JAHODOVÉ ŽELÉ BONBÓNY

Na vánoční tabuli, k Valentýnu nebo jen tak. Pro děti i dospělé. Želé bonbóny tvořím z kvalitní hovězí želatiny od značky Great Lakes, Vital Proteins nebo Planet Paleo, ale použít můžete i agar ;) V závěru na vás čeká pár tipů na obměnu.  

Množství: cca 25 velkých srdíček nebo 50 malých medvídků

Příprava: 10 min

Tuhnutí: 30 min

Ingredience:

250 g mražených jahod

50 g mražených malin

šťáva z jedné limety/citrónu

1/4 hrnku vody

4 lžíce kvalitní hovězí želatiny (používám Great Lakes nebo Vital Proteins)

1 lžíce medu - volitelně

Postup:

  1. Nechte si zmrazené ovoce trochu povolit a potom je spolu s limetovou šťávou a vodou rozmixujte. Výsledné smoothie můžete přepasírovat od zrníček. 

  2. Směs potom vlijte do hrnce a na středním plameni prohřejte. 

  3. Vmíchejte po lžících želatinu a vždy ji pořádně do směsi zamíchejte. Jakmile bude želatina zcela rozpuštěná a zpracovaná, máte hotovo. Akorát pozor, směs nevařte, jen ať se stále lehce prohřívá.

  4. Nyní si připravte silikonové formičky na čoko bonbóny, tvořítka na led nebo silikonové formičky s medvídky a pipetou nebo lžící do nich želé nalijte.

  5. Formičky vložte alespoň na půl hodiny do lednice, poté můžete jednotlivé želé bonbóny vyndat a přendat do uzavíratelné nádoby. Skladujte v lednici.

TIP: Dospělákům můžete do směsi přilít i trochu vodky pro vhodné příležitosti ;) Pro obměnu se řiďte pravidlem - 250 ml tekutiny na 3-4 lžíce želatiny. Skvělé jsou zeleninové šťávy, ale i různá smoothie z lesního ovoce.

M.


6 633 zobrazení3 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page